Newsletter
En vous abonnant à notre newsletter, vous aurez la chance de recevoir gratuitement une lampe.
Taxe comprise
Livraison standard gratuite pour les commandes de plus de 100 €.
La livraison en France et dans l'Union européenne s'effectue en 5 à 7 jours.
Product Specifications
Color: Black
Power: 20W
Lumen: 2250LM
Color Temperature: 3000K (Warm White)
Material: Iron + Aluminum
Size: 44.5 × 10 × 5 cm
Coverage: 10-15㎡
Light Source: LED
Lifespan: 50,000 hours
Installation: Vertical or horizontal
High-Quality LED Source
Bright and soft light, glare-free, flicker-free, protects eyes, saves up to 85% energy compared to incandescent lamps.
Modern Curved Design
Inspired by butterfly wings, crossed LED tubes, integrates perfectly in modern interiors, adds style and elegance.
Versatile Applications
Suitable for bedroom, living room, dining room, kitchen, hallway, staircase, residential and commercial spaces.
Easy Installation
Step-by-step: turn off power, connect wires, fix with screws.
Package Contents
1 × LED Wall Light
1 × Mounting Kit
| Usage Type: | Modern |
| Height: | 5 cm |
| Width: | 10 cm |
| Adjustable Height: | No |
| Material: | Iron and aluminum |
| Color: | Black |
| Weight: | 300 g |
| Number of lights: | 2 |
| Lamp base: | LED |
| Bulb(s) included: | Yes |
| Wattage per light: | 20W |
| Dimmable: | No |
| Color temperature: | 3000k |
| Energy class: | E |
| IP rating: | Not waterproof |
| Remote control: | No |
The size of the product is measured manually. Please allow for a margin of error of 1 to 2 cm. Thank you for your understanding.
Due to differences in monitor settings, the color of the product may vary slightly.
For safety reasons, please disconnect the power supply and turn off the ceiling light before proceeding with the wiring.
En vous abonnant à notre newsletter, vous aurez la chance de recevoir gratuitement une lampe.
Thanks for subscribing!
This email has been registered!
